Artroze nav slimība, bet gan dzīvesveids

Pirmkārt, neliels nepatīkams fakts: nodilums, skrimšļa retināšana locītavās ir neatņemama novecošanās programmas sastāvdaļa, kas raksturīga mūsu ķermenim.artrozes stadijasDzīves laikā pasliktinās skrimšļa piegāde, kurai praktiski nav savu asinsvadu, un tas kļūst par šķērsli locītavu normālai darbībai. Patiesībā šī ir artroze - slimība, kurā saišu skrimšļi un šķiedras kļūst plānākas, un, ja runājam par ceļa locītavām, arī meniskiem. Šo slimību varēja uzskatīt par vecāka gadagājuma cilvēku slimību, ja mūsdienu cilvēki, to nezinot, pirms laika neiznīcināja locītavas. Dažreiz nonāk līdz punktam, ka artrozes pazīmes tiek noteiktas pat pusaudžiem.

Artrozi varētu uzskatīt par vecāka gadagājuma cilvēku slimību, ja mūsdienu cilvēki, paši to nezinot, pirms laika neiznīcināja locītavas

"Skrimšļus, tāpat kā citus ķermeņa audus, baro caur asinīm. Caur maziem traukiem barības vielas tiek piegādātas locītavu zonā. Un tas ir interesanti: kad mēs pārvietojamies, 4-5 no 5 kapilāriem veic savas funkcijas. Un, kad locītava ir miera stāvoklī, ir tikai 1-2 kapilāri, tas ir, kamēr mūsu locītavas atrodas nekustīgā stāvoklī, uzturs tiek samazināts 3-4 reizes. "

Tādējādi viens no galvenajiem artrozes attīstības cēloņiem cilvēkiem, kuri vēl nav veci, ir mazkustīgs dzīvesveids: darbs birojā pie datora, automašīnas vadīšana, atpūta mājās uz dīvāna. Turklāt aukstums un mitrums, asinsvadu slimības, paaugstināta asins viskozitāte un liekais svars ietekmē locītavas uzturu.

"Bieži saka, ka plakanās pēdas noved pie artrozes. Tas nav pilnīgi taisnība. Plakanās pēdas nav šīs slimības tiešais cēlonis, to var uzskatīt tikai par predisponējošu faktoru. Cita lieta ir interesantāka. Bieži artroze attīstās cilvēkiem, kuri, šķiet, cenšas uzraudzīt savu veselību. Piemēram, viņi apmeklē fitnesa centrus. Sporta zālē viņi aktīvi mācās divas līdz trīs stundas pāris reizes nedēļā. Tas ir labs sirdij, bet ne locītavām, kas ir pārslogotas. Tas pats attiecas uz skriešanu. Tas ir labs ieradums, taču jums jāizvēlas pareizie skriešanas apavi - īpaši, īpaši skriešanai, ar labu amortizāciju papēža zonā. "

Turklāt cilvēki bieži nāk pie ortopēda pēc diētas ar sāpēm locītavās. Šķiet, ka tas ir zaudējis svaru, svars ir samazinājies, locītavām vajadzētu būt "laimīgām", bet tās sāp. Lieta ir tāda, ka diētas laikā viņi nesaņēma svarīgas uzturvielas, kas nepieciešamas pastāvīgai atjaunošanai, ieskaitot taukus, no kuriem svara zaudēšanas laikā bieži mēģina atteikties.

Osteoartrītu var izraisīt arī locītavu traumas, īpaši lūzumi. Kādu laiku pēc traumas var rasties sāpes locītavās - tā ir tā saucamā pēctraumatiskā artroze.

"Labākais veids, kā atbalstīt locītavas, ir regulārs, mierīgs vingrinājums locītavu kustību ar lielu amplitūdu un laba uztura veidā. Ja jums jau ir artroze, tad pieļaujamās fiziskās aktivitātes jāapspriež ar traumatologu. "

Bojātos skrimšļus nevar izlabot, bet ir iespējams pārvietoties bez sāpēm.

Galvenais ir novērst recidīvu.

Osteoartrīts var attīstīties gandrīz visās locītavās. Piemēram, valkājot kurpes ar augstiem papēžiem, pēdas mazajās locītavās, īpaši lielā pirksta, nolietosies skrimšļi. Bet biežāk pacienti vēršas pie ārsta ar sūdzībām par sāpēm lielajās locītavās - plecos un ceļos.

"Slimība var attīstīties asimptomātiski 10 vai 20 gadus. Dažreiz to ir iespējams identificēt pirms iekaisuma sākuma - medicīnisko pārbaužu laikā vai pētījumu laikā, kas saistīts ar citām problēmām, "stāsta traumatologs.

Pirmās artrozes pazīmes, kuras pacienti sāk izjust, ir stīvums locītavā pēc ilgas atpūtas, locītavu pietūkums; ja slimība attīstās plecos, tad kļūst grūti ar roku aizsniegt muguras lejasdaļu, muguru, ja kājās sāp iet lejā pa kāpnēm, parādās klibums, pakāpeniski tiek samazināts attālums, ko cilvēks veic bez diskomforta. . Ja locītavas sāk sāpēt pat miera stāvoklī, tas jau norāda uz ievērojamu patoloģiskā procesa smagumu, kad no skrimšļiem gandrīz nekas nepaliek. Parasti šajā brīdī pacienti vēršas pēc palīdzības pie ārstiem.

Labākais veids, kā atbalstīt locītavas, ir regulāri, mierīgi vingrinājumi un labs uzturs.

"Pirmkārt, mēs mazinām iekaisumu, izrakstot zāles un ierobežojot slodzi, mazinot sāpes locītavas zonā. Asas sāpes izzūd pirmo 1-2 nedēļu laikā. Bet tad obligāti jāturpina aktīvā ārstēšana, kas parasti ilgst apmēram 1-2 mēnešus. Galvenais uzdevums ir apturēt locītavu iznīcināšanas procesu un novērst recidīvu. Skrimšļus nevar atjaunot, uzbūvēt, bet ir iespējams panākt stabilu remisiju, un pēc tam daudzus nākamos gadus būs iespējams dzīvot ar artrozi, tas ir, pārvietoties bez sāpēm un neērtībām. Ir svarīgi tikai ievērot motora režīmu, ēst pareizi un nepārdzēst. Es bieži izskaidroju saviem pacientiem, ka artroze nav slimība, bet gan dzīvesveids. "

Mūsdienu aprīkojums EMS klīnikā ļauj ātri un precīzi novērtēt, kas notiek ar locītavām. Lai novērtētu skrimšļa stāvokli, ir iespējams konsultēties ar ortopēdu traumatologu, veikt laboratorijas diagnostiku, veikt locītavas rentgena un ultraskaņas profilaktiskos nolūkos. Un sāpju gadījumā šie izmeklējumi ir vienkārši nepieciešami.