Kakla osteohondroze: simptomi un ārstēšana

Neirologa pieņemšanā nepaiet neviena diena bez pacienta ar kakla osteohondrozi. Mūsdienu sabiedrības posts, tas skar gan jaunus, gan vecus cilvēkus. Kā noteikt pirmos mānīgas slimības simptomus, ar ko sazināties un ko darīt ar sāpēm mugurkaula kakla daļas osteohondrozē, stāsta neiroloģe.

Kāpēc tas attīstās

Līdz šim neviens nav identificējis nepārprotamus skrimšļa disku izmaiņu cēloņus. Ir zināmi tikai tie predisponējošie faktori, kas, apkopojot, noteiktos apstākļos noved pie slimības izpausmes.

Šādu iemeslu kategorijā gan dzemdes kakla, gan jebkura cita osteohondroze ietver:

 • Mugurkaula traumas;
 • Aptaukošanās;
 • Iedzimta predispozīcija, kas saistīta vai nu ar skriemeļu strukturālajām iezīmēm, vai ar skrimšļa matricas struktūru;
 • Metabolisma izmaiņas, kas pasliktinās līdz ar vecumu;
 • Izmaiņas asinsvadu gultnē, kas izraisa audu trofikas pārkāpumu;
 • Pietiekamas fiziskās aktivitātes trūkums, kura mērķis ir saglabāt mugurkaula kustīgumu un muskuļu tonusa līdzsvaru.

Osteohondrozes simptomi bieži parādās tajos deģeneratīvā procesa posmos skrimšļa diskos, kas vairs neļauj procesa attīstībai atgriezties.

izmaiņas mugurkaulā ar dzemdes kakla osteohondrozi

Slimība kļūst hroniska, mainoties paasinājumiem un remisijām.

Dzemdes kakla mugurkaula osteohondroze bieži attīstās uz dažu iepriekšēju traumu vai iedzimtu skriemeļu anatomijas traucējumu fona.

Šie divi faktori veicina dzemdes kakla osteohondrozes pazīmju veidošanos agrīnā vecumā. Un jo agrāk slimība attīstās, jo smagāka tās gaita kļūst ar laiku.

Katrs dzemdes kakla osteohondrozes paasinājums noved pie simptomu saasināšanās. Šādu patoloģiskā procesa gaitu ir grūti labot ar konservatīvām metodēm, tādēļ ir jāmeklē šīs problēmas ķirurģisks risinājums.

Kā slimība izpaužas

Kakla mugurkaula osteohondrozes simptomi parādīsies, attīstoties slimības komplikācijām. Sākumā tas būs neliels smagums kaklā, kustību grūtības un sāpīgums kaklā pēc smagas dienas, kas saistīta ar kakla muskuļu sasprindzinājumu. Šāda klīnika ir raksturīga 1. pakāpes dzemdes kakla osteohondrozei, kad morfoloģiskās izmaiņas vēl nav katastrofālas.

Hondrozes galvassāpes ietver arī hroniskas spriedzes galvassāpes. Tas viss ir saistīts ar to pašu muskuļu tonusa nelīdzsvarotību.

Kāds ir simptomu palielināšanās iemesls

Neiroloģisko simptomu pievienošanās ir raksturīga mugurkaula kakla daļas osteohondrozei jau 2. pakāpē, kad elastību zaudējušie skrimšļa diski ļauj samazināt mugurkaula nervu izejai paredzēto starpskriemeļu atveru diametru.

Ņemot vērā to, ka nervi, kas iesaistīti pleca pinuma veidošanā, atrodas kakla muguras smadzenēs, rodas visa veida augšējo ekstremitāšu motoriskie un maņu traucējumi.

Turklāt veģetatīvie traucējumi, kas saistīti ar simpātiskās autonomās nervu sistēmas zaru saspiešanu, ko papildina traucēta termoregulācija, svīšana skartajā pusē un Hornera sindroms, var kļūt par dzemdes kakla osteohondrozes simptomu.

Hornera sindroms ietver acu simptomu triādi:

 • Skolēna sašaurināšanās ar saglabātu reakciju uz izmaiņām telpas apgaismojumā;
 • Palpebrālās plaisas platuma samazināšana;
 • Vāji pamanāma acs ābola ievilkšana, kas tiek novērtēta salīdzinājumā ar aci neskartā pusē. Turklāt ir iespējams mainīt varavīksnenes krāsas spilgtumu. No bojājuma puses acis būs gaišākas.
Hornera sindroms ar dzemdes kakla osteohondrozi

Kā tiek traucēta asins piegāde smadzenēm

Papildus aprakstītajai klīnikai, pateicoties kakla skriemeļu struktūras īpatnībām, attīstās arī smadzeņu asins piegādes pārkāpums.

Tas ir saistīts ar faktu, ka lielākā daļa smadzeņu aizmugurējo daļu, kas ir atbildīga par gaitas stabilitāti, līdzsvara saglabāšanu, informācijas apstrādi no redzes un dzirdes orgāniem utt. , tiek apgādātas ar asinīm no bazilārās artērijas baseina.

Bazilārā artērija veidojas divu mugurkaulnieku saplūšanas rezultātā, kas iet kakla skriemeļu procesu kanālā. Tādējādi ar dzemdes kakla osteohondrozi veidojas mugurkaula artērijas sindroms, kas sastāv no klīnikas, kas raksturo smadzeņu aizmugurējo daļu asins piegādes pārkāpumu.

Šo stāvokli tautā sauc par dzemdes kakla sindromu. Slimības iznākumu bieži nosaka dzemdes kakla skriemeļu kaulainajā gredzenā esošo artēriju asinsvadu intereses.

Izveidojusies uz dzemdes kakla osteohondrozes fona, vertebro-basilar nepietiekamība bieži liek sevi manīt zibenīgā klīnikā līdz pat smadzeņu infarkta attīstībai.

Īpaši bīstama kļūst dzemdes kakla osteohondrozes un paaugstināta asinsspiediena kombinācija.

Arteriālās gultas sakāve no vairākām pusēm noved pie terapeitiskās kontroles pavājināšanās pār smadzeņu asins piegādi. Tas ir tāpēc, ka smadzenes tiek apgādātas ar arteriālajām asinīm caur divām arteriālajām sistēmām:

 • Skriemeļu artēriju sistēmas;
 • Miega artēriju sistēmas.

Un, ja dzemdes kakla osteohondroze skar tikai mugurkaula artēriju intereses, tad arteriālā hipertensija bez izņēmuma skar visu arteriālo gultni. Tāpēc tas, vai spiediens var palielināties ar dzemdes kakla osteohondrozi, nosaka jau izveidojušās hipertensijas klātbūtni.

Neiroloģiskās izpausmes

asinsrites traucējumi dzemdes kakla osteohondrozē

Dzemdes kakla osteohondrozes gadījumā kritiska asins plūsmas samazināšanās caur artēriju skriemeļu-bazilāro sistēmu izraisa periodisku zvanīšanu (troksni) ausīs, kas pavada pēkšņu gaitas nestabilitāti, reiboni, galvassāpēm pakauša rajonā un tā sauktos gaismas mirgoņus. .

Galvassāpes bieži pavada slikta dūša, vemšana un pēc tam samaņas zudums.

Troksnis ausīs mugurkaula kakla daļas osteohondrozē, tāpat kā visus citus simptomus, izraisa strauja asins plūsmas samazināšanās asinsvadu skriemeļu-bazilārajā baseinā, kas izraisa skābekļa badu tajās smadzeņu daļās, kas ir atbildīgas par informācijas analīzi no viena vai otra receptora. saite.

Panikas lēkmes dzemdes kakla osteohondrozes gadījumā var pavadīt smadzeņu asinsrites traucējumu lēkmes emocionāli nestabiliem indivīdiem, kuriem ir nosliece uz neirotiskām reakcijām. Tas ir saistīts ar veģetatīvās nervu sistēmas nelīdzsvarotību uz spilgti pieredzētas baiļu sajūtas fona.

Vai man ir jāārstējas

Tātad, kādi ir dzemdes kakla osteohondrozes draudi, nosaka tā simptomus. Kakla mugurkaula nestabilitātes attīstības gadījumā rodas centrālās nervu sistēmas bojājumi. Tas vienmēr noved pie nāves vai invaliditātes.

invaliditāte ar progresējošu dzemdes kakla osteohondrozi

Ja nav mugurkaula trūces, spondilozes un citu nopietnu komplikāciju, kas noved pie tik nopietnām dzemdes kakla osteohondrozes sekām, slimība norit lēni, atkārtotas sāpes kaklā izstaro galvas aizmuguri, augšējo ekstremitāšu nejutīgums un vājums. veģetatīvās nervu sistēmas traucējumi.

Kā tikt pārbaudītam?

Diagnostikas nolūkos varat būt apmierināts ar rentgena izmeklēšanas rezultātiem, bet labāk ir veikt mugurkaula kakla daļas MRI. MRI novērtēs ne tikai skrimšļa disku, bet arī mugurkaula sakņu un mugurkaula artēriju stāvokli.

Pie kā mēs brauksim ārstēties

Un tagad par jautājumu, kas nosaka vajadzīgā speciālista specializāciju vai par to, kurš ārsts ārstē mugurkaula kakla daļas osteohondrozi. Parastam pacientam ir grūti atšķirt savas sūdzības. Neaizmirstiet, ka daudzām slimībām var būt līdzīgas sūdzības. Tāpēc, ja rodas kādas nepatikšanas veselības stāvoklī, ir vērts sazināties ar pirmo medicīniskās palīdzības saiti iedzīvotājiem - terapeitu.

ārsta apmeklējums dzemdes kakla osteohondrozei

Izslēdzot savu slimību terapeitisko profilu un ja tas ir norādīts, terapeits noteikti sniegs nosūtījumu konsultācijai pie neirologa. Nākotnē neiropatologs izveido shēmu diagnostiskai meklēšanai vai slimības apstiprināšanai ar nepieciešamās ārstēšanas plānu.

Pamatojoties uz faktu, ka osteohondrozi galvenokārt pavada neiroloģiski simptomi, gan simptomus, gan dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanu nosaka neirologs.

Ārstēšana galvenokārt sastāv no zālēm un fizioterapijas procedūrām, kuru mērķis ir apturēt iekaisuma procesu un uzlabot asins piegādi.

Ņemot vērā to, ka šai slimībai nav noteikta cēloņa un nav iespējams ietekmēt patoloģiskā procesa patoģenēzi, kakla osteohondrozes ārstēšana ir simptomātiska.

ārsts izskata pacientu ar dzemdes kakla osteohondrozi

Citiem vārdiem sakot, tradicionālais terapeitiskais efekts aprobežojas ar pacienta diskomforta mazināšanu, kad notiek slimības saasināšanās.

Kad sākt ārstēšanu?

Pastāvīga kranialģija un sāpošas sāpīgas sajūtas aiz kakla - cervikranialģija - kļūst par signāla gaismu dzemdes kakla osteohondrozei.

Slimības sākuma stadijā cēlonis ir hronisks galvas un kakla muskuļu spazmas.

Dzemdes kakla osteohondrozes terapijas shēma dzemdes kakla osteohondrozes gadījumā ietver NPL zāļu kombināciju ar centrālas darbības muskuļu relaksantiem.

Ja pārbaudes rezultātā netiek konstatētas nopietnas osteohondrozes komplikācijas spondilolistēzes vai diska trūces veidā, ir atļauta paralēla masāža.

masāža dzemdes kakla osteohondrozei

Dzemdes kakla osteohondrozes medicīniskā ārstēšana neatšķiras no ārstēšanas, ja šis patoloģiskais process ietekmē jebkuru citu mugurkaula segmentu. Izņēmums ir mugurkaula artēriju iesaistīšanās procesā ar tāda paša nosaukuma sindroma veidošanos.

Dzemdes kakla osteohondrozes mugurkaula artērijas sindroma ārstēšana sastāv no asinsvadu spazmas mazināšanas un asinsrites uzlabošanas, novēršot mikrovaskulāru aizsprostojumu.

Terapeitiskie mēģinājumi atjaunot starpskriemeļu skrimšļa elastību, kura zudums ir slimības sākuma punkts, nav sasnieguši vēlamo rezultātu. Tāpēc jautājums par to, vai dzemdes kakla osteohondrozi var izārstēt, ir retorisks. Vienīgais, kas ir iespējams situācijā, kad slimība jau ir sevi deklarējusi, ir neļaut tai palielināties. Ir pilnīgi iespējams novērst komplikāciju attīstību, izmantojot kombinētu terapeitisko pieeju slimībai.

Konservatīvās metodes

Nav vienas zāles mugurkaula kakla daļas osteohondrozei. Dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšanā ir svarīgi ievērot posmus. Akūtā periodā ir nepieciešams noskaidrot mugurkaula kakla segmenta bojājumu raksturu un izplatību. Tikai pēc tam tiek noteikta medicīniskā taktika un zāļu izvēle ārstēšanai. Ja nav nepieciešama steidzama ķirurģiska iejaukšanās, sākotnēji tiek novērstas akūtas iekaisuma klīniskās pazīmes, ko izraisa mugurkaula sakņu bojājumi.

ārsts izskata momentuzņēmumu mugurkaula kakla daļā ar osteohondrozi

Šiem nolūkiem ar mugurkaula kakla daļas osteohondrozi tiek izmantotas NPL un muskuļu relaksantu injekcijas, kas uzlabo viens otra iedarbību.

Pēc pāris dienām, ņemot vērā procesa norietu, injicējamo zāļu formu aizstāj ar tabletēm, ko lieto gan mugurkaula kakla daļas osteohondrozei, gan jebkura cita mugurkaula bojājumiem.

Paralēli mugurkaula kakla daļas osteohondrozes tablešu lietošanai ir iespējams veikt masāžu, kas mazina muskuļu sasprindzinājumu, pārdala muskuļu tonusu un, prasmīgi izpildot, atjauno mugurkaula asi.

Par pārsēju

Lai fiksētu atjaunoto mugurkaula asi, pēc katras masāžas sesijas ieteicams valkāt puscietu kakla skavu. Kakla stiprinājuma nēsāšana arī palīdzēs mazināt sāpes procesa saasināšanās laikā. Ārējais puscietais rāmis rada atbalstu kaklam, ļaujot mazināt muskuļu sasprindzinājumu, nedaudz palielinot attālumu starp nosēdušajiem skriemeļiem. Pamatojoties uz kakla skavas darbības mehānismu, tā lietošana sāpēm mugurkaula kakla daļas osteohondrozē ir diezgan pamatota.

Slimības atvieglošana ar improvizētiem līdzekļiem

Dzemdes kakla muskuļu relaksācija un neliela kakla izstiepšana ļauj atvieglot dzemdes kakla nervu sakņu saspiešanu un noņemt hroniskas muskuļu sasprindzinājuma sāpes. Hroniska osteohondrozes gaita ietver biežu paasinājumu šādu provocējošu faktoru ietekmē:

 • Cilāt svarus;
 • Nepareizi aprēķināta kustība;
 • Auksta gaisa strūkla.

Šādās situācijās pacienti bieži aizstāj ātru tikšanos ar ārstu ar pārbaudītiem mājas līdzekļiem.

Piparu apmetuma uzlikšana dzemdes kakla reģiona osteohondrozei papildus traucējošam brīdim, kas dod zināmu pretsāpju efektu, palielina lokālo asins plūsmu, sasilstot mīkstajiem audiem.

Radītajam siltuma pārpalikumam ir spazmolītiska iedarbība, kas noved pie akūtu klīnisko simptomu noņemšanas.

Piparu apmetumu var nomainīt, izmantojot ziedes, ko lieto mugurkaula kakla daļas osteohondrozei. Tas var būt gan NSPL uz ziedes bāzes, gan jebkura cita ziede, kuras pamatā ir čūsku vai bišu inde.

Izmēģinot dabisko hirudīnu

Dēles lietošana mugurkaula kakla daļas osteohondrozes gadījumā noved pie:

 • Veicināt asins plūsmu;
 • Mīksto audu drenāžas uzlabošana, kas atbrīvo iekšējo vidi no kaitīgiem vielmaiņas produktiem;
 • Pretiekaisuma iedarbība. Un pretiekaisuma darbības attīstība padara sāpes mazāk spilgtas.

Saskaņā ar atsauksmēm, hirudoterapija mugurkaula kakla daļas osteohondrozei ļauj, ja ne atbrīvoties, tad ievērojami samazināt uzņemto zāļu daudzumu.

dzemdes kakla osteohondrozes ārstēšana ar dēles

Zāļu slodzes samazināšanos papildina gan pacientu somatiskās veselības, gan viņu garīgā stāvokļa uzlabošanās.

Fizioterapijas efekts

Fizioterapijas pievienošana mugurkaula kakla daļas osteohondrozei palielina audu vietējo vielmaiņas indeksu, kas izraisa reparatīvo procesu aktivizēšanu un cicatricial deformāciju mīkstināšanu. Vispopulārākās mugurkaula kakla daļas osteohondrozes gadījumā ir tādas fizioterapijas procedūras kā:

 • Lāzera terapija;
 • Šoka viļņu terapija;
 • Fonoforēze ar zālēm (lidāze, hidrokortizons, novokaīns, karipaīns);
 • Diadinoterapija;
 • Impulsu terapija.

Jebkuras slimības ārstēšanas efektivitāte palielinās, atjaunojot pacienta uztura līdzsvaru. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem ar lieko svaru. Slikta pārtikas kvalitāte bieži slēpjas aiz daudziem pārtikas produktiem.

Tāpēc, gatavojot diētu kakla mugurkaula osteohondrozei, jāņem vērā vitamīnu, olbaltumvielu, polinepiesātināto taukskābju trūkums.

pārtikas produkti dzemdes kakla osteohondrozei

Darbs pie ķermeņa fiziskā stāvokļa

Bet bez pienācīgas fiziskās aktivitātes sasniegtie rezultāti laika gaitā zaudēs spēku.

Lai pagarinātu labklājības periodu uz nenoteiktu laiku, ir svarīgi katru dienu veikt fizisko vingrinājumu kompleksu, kas izvēlēts, ņemot vērā individuālās īpašības.

Ne velti jogas nodarbības tiek gaidītas mugurkaula kakla daļas osteohondrozes gadījumā. Elpošanas prakses apgūšana tiek uzskatīta par galveno jogas asānu veikšanas punktu. Ieelpošanas-izelpas tehnikas kombinācija ar statiskiem fiziskiem vingrinājumiem ļauj ne tikai bagātināt audus ar atbilstošu skābekļa daudzumu, bet arī panākt muskuļu tonusa līdzsvaru.

Optimāls muskuļu sasprindzinājuma sadalījums rada iespēju izstiept saišu-cīpslu aparātu un novērst skriemeļu patoloģisku stāvokli vienam pret otru.

Jogas asanas to efektivitātes dēļ bieži tiek aizgūtas no citām fiziskā ķermeņa attīstības jomām, piemēram, Pilates.

Jebkurā gadījumā pirms osteohondrozes fiziskās korekcijas sākuma ir nepieciešams pilnībā diagnosticēt mugurkaula stāvokli, lai noteiktu mugurkaula nestabilitāti. Mugurkaula nestabilitāte ir absolūta kontrindikācija gan vingrojumu terapijai, gan masāžai .

masāžas seanss dzemdes kakla osteohondrozei

Dzemdes kakla osteohondrozes profilakses pamatā ir tās cēloņi. Tāpēc, lai novērstu slimību, ir jāizvairās no ievainojumiem (un, ja viņi tos saņem, jābūt adekvāti ārstētiem), pareizi jāēd, jāguļ uz pareizi izvēlētiem spilveniem un jāiesaistās vispārējā attīstošā vingrošanā.

Varbūt tā būs joga vai ūdens aerobika.

Atbilstība šiem vienkāršajiem noteikumiem ļaus, ja ne novērst osteohondrozes draudus, tad vismaz atlikt tās izpausmes laiku.

Katrs pats izlemj, kā atbrīvoties no dzemdes kakla osteohondrozes. Kāds samierinās ar tās progresēšanu un pacietīgi iztur saasinājumu pēc saasināšanās. Kāds paļaujas uz konservatīvās medicīnas brīnumiem, kuru nav. Un kādam tas kļūst krampji no ierobežojumiem, ko sevī rada osteohondroze. Un šīs neērtības kļūst par stimulu pašatveseļošanās sistēmu meklēšanai un testēšanai, kas noteikti novedīs pie dzīves kvalitātes paaugstināšanās ar saprātīgu pieeju savam stāvoklim.